На „Чаир“ без голови по првиот дел меѓу Шкупи и Шкендија икако тимот од Тетово беше поблиску до предност, не искористи пенал преку Бесрат Ибраими.

Ибраими го промаши голот во 25 минута, шутираше непрецизно, Јурина имаше шанси за Шкупи но мрежите мируваат на првиот натпревар во 8. коло во ПМФЛ.

ВИДЕО: