Натпреварот во Кратово меѓу Силекс и Академија Пандев претставува своевидна увертира за овогодинешните противници во финалето од Купот на Македонија.

Со дуелот на десето пласираниот и седмопласираниот денеска ќе биде отворено 29 коло во ПМФЛ.

Останатите натпревари за закажани за утре: