Натпреварот од второто коло меѓу Силекс и Пелистер во Кратово ќе се игра во четврток, ова поради настапот на кратовчани во квалфикациите за Лигата на шампиони.

Силекс побара, Пелситер излезе во пресрет, нашиот претставник да има повеќе дена за одморпред дуелот со Карабах.

Средбата во петок меѓу Силекс и Пелистер ќе се игра од 17 часот.