Во среда се играат средбите од 21 коло во ПМФЛ,  дербито се игра на арената „Тодор Проески“, екипата на Работнички го пречекува лидерот Шкендија.

Александар Ставрев ќе ја дели правдата на овој натпревар, средбата во Скопје започнува од 14 часот, како и сите останати од оваа рунда.