Александар Ставрев е одреден за главен судија на средбата меѓу Вардар и Борец цо 20 коло во ПМФЛ.

Јован Качевски од Струга ќе ја дели правдата на мечот во Кратово, Силекс е домаќин на шампионот Шкендија.

Двојки и судии на останатите средби:

Македонија ЃП – АК. Пандев (М. Маркоски – Охрид)

Работнички – Шкупи (К. Влахо – Скопје)

Ренова – Струга ТЛ (А. Грујоски – Кичево)