Викендов се играат средбите од 3. коло во ПМФЛ, на програмата в сабота , дербито на Скопје, Вардар на арената „Тодор Проески“ го пречекува градскиот ривал Работнички.

Дербито во Скопје ќе го суди Дејан Јакимовски, натпреварот во сабота се игра од 17 часот со пренос на МТВ  и Аренаспорт.

Двојки, 3 коло и судии:

Сабота, 17- 00 час: Вардар – Работнички (Дејан Јакимовски)

Недела, 17-00 час: Шкендија  – Македонија Ѓ.П. (Димитар Мечкаровски)

Недела, 17-00 час: АК. Пандев – Борец (Јован Кчески)

Недела, 17-00 час: Струга Трим Лум  – Силекс ( Константин Влахо)

Недела, 17-00 час: Шкупи – Ренова ( Васко Мавров)