Во  ПМФЛ  денес на програмата натпреварите од е 7 коло, според двојките, дербито на колото се игра во Ѓорче Петров , каде екипата на Македонија ЃП го пречекува тимот на Работнички, по првиот дел резултатот е без голови.

Шкендија води на гости кај Скопје со голот на Нафиу, додека Цветановски и Сандеј Адетуњи му донесоа предност за Шкупи против Борец со 2-0.

ПМФЛ-7 коло, резултати по првиот дел :

Ренова – Струга ТЛ 0-0

Брегалница – Тиквеш 0-0

Македонија ЃП – Работнички 0-0

Пелистер – А. Пандев 0-0

Шкупи – Борец 2-0

Скопје – Шкендија 0-1