Бранителот на титулата ФК Вардар во сабота од 17:30 ќе истрча против Борец во воведниот натпревар од новата сезона во домашното фудбалско првенство.

Дуелот на шампионот и на тимот од Велес ќе може да го гледаме со директен преност на МРТ.

Националниот сервис ќе врши пренос и од дербито меѓу Шкупи и Шкендија.

САБОТА:
17.30  ВАРДАР-БОРЕЦ / МРТ

НЕДЕЛА:
17.30  ШКУПИ-ШКЕНДИЈА / МРТ
17.30  МАКЕДОНИЈА Ѓ.П.- РАБОТНИЧКИ / tv.ffm.mk
17.30  БЕЛАСИЦА – СИЛЕКС / tv.ffm.mk
17.30  ПЕЛИСТЕР – АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ / tv.ffm.mk
17.30  РЕНОВА – СТРУГА Т.Л. / tv.ffm.mk