Комплетно 23 коло денеска на програмата во ПМФЛ, класично дерби нема, лидерот Вардар ја пречекува Струга ТЛ, актуелниот шампион Шкендија е домаќин на Работнички.

Покрај овие две средби се играат уште натпреварите, Шкупи – Силекс, Академија Пандев-Ренова и Македонија Ѓ.П. – Борец.

Сите средби започнуваат од 14 часот и според препораките од Владата на Македонија се играат без публика.