Манчестер Јунајтед како гостин го совлада вицешампионот на Австралија со 0:2, на стадионот во Перт.

„Црвените ѓаволи“ денес го одиграа првиот натпревар во рамки на подготовките за претстојната сезона.

Стрелци на натпреварот беа Маркус Рашфорд во 60 и Џејмс Гарнер во 85. минута, по лошо додавања на домашните играчи.

Новата сезона во Премиер лигата за почнува на 9 август.