Цврстиот став на Манчестер Јунајтед најверојатно ќе придонесат францускиот фудбалски репрезентативец Пол Погба оваа лето да не се пресели во тимот на Реал Мадрид.

Шпанскиот клуб бара играч од средината на теренот и како што тврдат некои медиуми во оваа земја, изборот паднал на Дони ван дер Бек од холандскиот фудбалски клуб Ајакс.

Холанѓаните бараат 60 милиони евра, додека Реал Мадрид понудил 50 милиони евра.

Реал го искористи летниот преоден рок, но лоши е што се повредија неколку важни фудбалери и во екот на трансфер пазарот па ќе мора да се дополни тимот.