Францускиот репрезентативец, Пол Погба се појавил во тренинг кампот на  Манчестер Јунајтед откако му заврши одморот.

Погба минатата недела ја мина во Њујорк, неговите соиграчи тренираа , тој денеска им се приклучи на подготовките. Французинот според сите најави нема да остане во Јунајтед, неговиот агент, Мино Раиола потврди  дека Погба е на излезна врата и има понуди од неколку клубови.

Неизвесно е дали Погба ќе биде во авионот за Австралија , Јунајтед тргнува вечерва на турнеа со или без Погба, репрезентативецот на Франција е во преговири со Реал Мадрид  но и враќање во Јувентус е опцијата која не се исклучува.