Покетно има причина за радост откако Пол Погба ја одбил и последната понуда од Манчестер Јунајтед за породолжување на договорот.

Откако Мбапе најавил заминување, едниствено нешто што може да го израдува Покетино е трансфер на Пол Погба.

ПСЖ на Јунајтед за Погба се очекува да му плати 60 милиони евра. Французонот ја одбил понудата за нов четиригодишен договор од „Ѓаволите“ со неделна плата од 350 000 фунти, па клубот е расположен да го продаде за на заработи нешто од неговиот трансфер.

Моменталниот договор на Погба со Јунајтед завршува во јуни 2022 година.