Манчестер јунајтед може да биде без дури шестмина фудбалери пред решавачката пресметка со ПСЖ во Лигата на шампиони в среда.

Давид де Геа е неизвесен и неговиот настап ќе зависи од наодот  од медицинските прегледи.

Антони Марсијал го пропушти мечот против Саутемптон поради болест, но се уште е неизвесно дали е заразен со Коронавирус.

Лук Шо дефинитно отпаѓа за мечот со ПСЖ поради повреда, додека Алекс Телес е под знак прашалник, но речиси е извесно дека ќе отсуствува во среда.

Пол Погба и Скот МакТоминеј се очекува од денеска да се вратат во тренажен процес.