Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер потврди дека новото зимско засилување, Игало останал во Манчестер поради дополнителни проверки од евентуална зараза од Корона вирусот.

Игало пристина во Јунајтед од Кина а според последните обврски, него не му е дозволено да ја напушти Англија со дополнителен ризик, ако замине во Шпанија да не може повторно да се врати во Манчестер.

„Одион ќе остане во Манчестер зтоа што пристигна од Кина во последните 14 дена. Поради ситуцијата, не сме сигурни дали ќе му биде дозволено повторно да влезе во Англија.“ – изјави Солскјер.

Меѓу оние кои исто така не отпатуваа на тренинг кампот во Шпанија се и повредените Погба и Рашфорд како и третиот голман Грант.