Поранешниот репрезентативец на Македонија до 16 години, Дејан Кулушевски  кој има 19 години потпиша за Парма, тој досега беше член на Аталанта од денеска има нов клуб.

Кулушевски е роден во Шведска, неговите родители се од Македонија, има пет настапи за У16 селекцита на Македонија а запиша 6 голови. Со Парма потпиша договор на една година.

Кулушевски во Италија игра од 2016 година, важи за еден од најперспективните играчи во оваа возрасна категорија. Тој се реши да настапува за Шведска, има настапи во младинската репрезентација до 21 година.