Пеколен пат за Македонија до Катар, ќе играме против актуелниот европски првак Италија во полуфиналето од баражот.

А доколку успееме да победиме во тој меч, нов голем предизвик во евентуалното финале може да биде Португалија која игра со Турција

Група А:

Шкотска- Украина

Велс- Австрија

Група Б

Русија- Полска

Шведска- Чешка

Група Ц:

Италија- Македонија

Португалија- Турција