Јувентус денеска се среќава со Беневенто, средбата клубот од Торино ја игра на гости, важи за апсолутен фаворит, но ке игра без првата ѕвезда во тимот Кристијано Роналдо.

Тренерот Андреа Пирло откри која е причината за отсуството на Роналдо од овој меч, ова ретко во минатото се случувачо кога е Португалецот во прашање.

„Кристијано Роналдо нема да настапи против Беневенто поради замор, одигра многу натпревари со силен ритам, потребен му е одмор“ – изјави Пирло.

Јувентус денеска гостува кај Беневенто од 18 часот, досега „старата дама“ запипа четери победи и четери нерешени средби во Серија А.