Килијан Мбапе  и Едисон Кавани се повредија на средбата со Тулуз и тоа ќе биде сериозен проблем за „светците“ во следните четири недели.

Мбапе ќе отсуствува следните четери недела поради повреда на мускулот на левата нога. Мбапе ќе го пропушти стартот на Лигата на шампионите, три натпревари од Лига 1 но и мечевите со селекцијата на Франција против Албанија и Андора за ЕП 2020 година.

Кавани повредата ќе го одалечи три недели од теренот, тој има повреда на колкот и настапот во првото коло во  Лигата на шампионите е доведен во прашање.