Францускиот фудбалер Кингсли Коман има освоено дури 10 титули национален шампион од три различни клуба во девет сезони !

Баерн ја продолжи доминацијата во Германија. Баварците ја освоија деветтата титула по ред, па Коман ја продолжи својата импресивна серија.

За одличниот фудбалер ова е десетти трофеј во националните шампионати во неговата кариера, а тој освои сè во најсилните европски лиги.

Во 2013 година Коман стигна до првата шампионска титула со Пари Сен Жермен, а следната сезона со францускиот клуб подигна уште еден трофеј. Следуваше трансфер во Јувентус и тој веднаш освои нова титула со клубот од Торино. Во сезоната 2015/16 ги зеде Серија А и Бундеслигата. Имено, тој играше во Јувентус половина сезона, а потоа се пресели во Баерн со кого досега има пет врзани титули во германскиот шампион.

Коман го освои и купот наменет за освојувачот на Лигата на шампионите минатата сезона и беше стрелец на решавачкиот гол во финалето против Пари Сен Жермен.