Деновиве се очекува одобрување на презвемањето на Њукасл од страна на Принцот од Саудиска Арабија Мохамед бин Салман.

Марка тврди дека Тотехнем се откажал од трката за потпис на Герет Бејл и сега Њукасл е во пол позиција за Велшанецот.

Богатиот Принц Мохамед бин Салман има намера да направи силен тим со кој ќе конкурира за титулата во Премиерлигата, нова желба е Бејл од Реал Мадрид.

Штом се одобри превземањето, Њукасл ќе го ангажира Маурисио Покетино, потоа ќе тргне по Бејл кој со сигурност ќе се врати во Премиерлигата тврди Марка.