Осмото коло во ПМФЛ го носи дербито меѓу Пелистер и Вардар а тоа е закажано за в недела од 15 часот.

Останатите пет пресметки од Првата лига ќе се играат во сабота.

Второлигашите своите натпревари од новото коло ќе ги одиграат во недела.