Управата на ПСЖ е подготвена да го откупи Мауро Икарди од Интер и веднаш да го понуди на размена со Обамејанг до Арсенал, пренесува француски Л`Екип.

Според последните информации од Италија, Интер нема ништо против да го продаде Икарди на ПСЖ, кој е пол попзиција за ангажман на наѓаѓачот и сеуште го има на позајмица.

Ова ПСЖ планира да го искористи, да го купи за 80 милиони евра а потоа да го понуди како директна размена со Обамејанг кој сеуште нема решено дали ќе го продолжи договорот со Арсенал.

Артета бара напаѓач од рангот на Икради но од друга страна сака да го задржи Обамејанг, сега ќе мора да одлучи, двете добра нема може да ги има, прогнозира „Тутоспорт“.