Веќе се е јасно. Герет Бејл ќе го напушти Реал Мадрид. Велшанецот не е во плановите на Зинедин Зидан кој јавно изјави дека велшкиот репрезентативец ќе биде продаден во најбрз можен рок.

И покрај тоа што постои интерес од некои европски гиганти, најголем проблем е неговата голема плата.

Познатиот спортски новинар Мигуел Дилејни од англискиот “Интепендиенте” откри дека ПСЖ посакува да направи сензационална трампа помеѓу Нејмар и Бејл. Извори блиски на Бразилецот велат дека потенцијална замена меѓу двајцата фудбалери е најреалното решение.

Дилејни пишува дека ПСЖ веќе се обидел да го замени Нејмар за Погба, но тимот на Манчестер Јунајтед ја одбил понудата на францускиот тим.