ПСЖ има намера да  упати понуда  до Реал Мадрид за Кејлор Навас (32) кој треба да биде замена за легендарниот Џанлуиџи Буфин на голот на „светците“.

Навас е во Реал Мадрид од 2014 година, запиша 104 настапи, ретко е во старниот состав на „кралевите“. ПСЖ има празно место на голманската позиција  и тргнува по репрезентативецот на Коста Рика.

Според информациите од Шпанија, Реал за Навас бара сума од 20 милини евра  што е двојно поголема сума од онаа која клубот од Мадрид ја плати во 2014 година кога тој дојде од Леванте.