Водечкиот во Францускиот шампионат екипата на  ПСЖ, во неделата објави дека аргентинскиот напаѓач Мауро Икарди го пропуштил тренингот поради „семејни причини“.

Соопштението дојде откако сопругата и менаџерот на Икарди, Ванда Нара, во саботата објавија порака на Инстаграм, од која може да се прочита како завршница на нивниот брак. Француските медиуми шпекулираат дека Икарди имал афера со аргентинската актерка Кина Суарез.

Ванда со објавување на Инстаграм ја обвини неговата сопруга за изневерување. Таа напиша: „Уште едно семејство што го уништивте поради проститутка“.

Икарди и Ванда се заедно веќе седум години и имаат две деца. Врската започна откако Ванда го напушти пријателот на Икарди и поранешен соиграч Макси Лопез.