Спортскиот директор на ПСЖ, Леонардо потврди дека шампионот на Франција официјално започнал преговри за потпис на Кристијано Роналдо.

Ова го тврди САН од Англија  кој објави дека Португалецот е жечба на ПСЖ од поодамна, сега преговорите се рални.

Спортскиот директор на ПСЖ потврди дека е можен трансфер на Роналдо во редовите на „светците“.

„ПСЖ го сака Роналдо, имаме шанса за потпис на еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, ова е затврен круг, а ние сме внатре во него, ќе направиме се за потпис на Португалецот“  – изјавил Леонардо.

САН веќе објави како ќе излгеда ПСЖ со Роналдо во составот, пеколен напад со Мбапе и Нејмар.