Бразилскиот напаѓач во редовите на ПСЖ, Нејмар ќе паузира од шест до осум недели, потврдија од неговиот клуб.

Ова значи дека Нејмар ќе може да игра на почетокот од фервуари, иако имаше прогнози дека поради повредата на лигаментите на зглобот постојат шанси да биде во „аут“ шест месеци.

Од ПСЖ, посочија дека се направени нови тестови и вестите се добри со оглед на првичните најави.