ПСЖ  подготвил супер понуда за Нејмар во обид да го натера Бразилецот да го продолжи договорот со „светците“ до 2025 година.

Нејмар веќе подолго време бара наин како да го напушти ПСЖ, сепак шампионот на Франција сега сака со 38 милиони евра годишна плата да го убеди да ја продолжат соработката.

Шпански Спорт тврди дека со оваа понуда ПСЖ сака конечно да ги стопира шпекулациите дека Нејмар ќе се врати во Шпанија кај Барселона која во изминатиот период го бара Бразилецот во своите редови.