ПСЖ не се откажува од  Лионел Меси, тоа е сон на клубот , желба да ги обедини со Нејмар и Мбапе,  договорот на Аргентинецот со Барселона завршува сезонава, сите опции се отворени.

Последен кој лобира за Меси да дојде е Леандро Паредес, сонародникот на Аргентинецот кој игра за ПСЖ откри дека клубот работи да го убеди  да дојде во Париз.

„Лео е на потег, тој може да одлучи дали ќе дојде, само тој, во ПСЖ сериозно работат да го убедат во такво нешто. Сонот на клубот е да дојде во Париз, јас се надевам дека и ќе се случи такво нешто“ – изјави Паредес.