Англискиот репрезентативец, ВИлфред Саха повторно се поврзува со заминување од Кристал Палас откако управата на ПСЖ го обновила интересот за крилниот напаѓач.

Кристал Палас минатото лето бараше за Заха 100 милиони фунти трансфер оштета па откако не се најде клуб кој ќе ја плати оваа сума на пари, напаѓачот остана во Палас.

Сега најавите се дека ПСЖ веќе разговарала со агентот на Заха, Пини Захави и првичните преговори за започнати. Понудата од ПСЖ ќе вклучи и играч, но засега не е познато за кого станува збор.