Легендата на Барселона, Карлес Пујол јавно го искажа своето незадоволство по победата на Реал Мадрид кај Бетис.

Поранешниот капитен на Барселона испрати порака до неговиот омилен клуб и играчите кои оваа година ќе се обидат да да се вратат на тронот во Шпанија.

„Ќе мора да играме многу добро ако сакаме да ја освоиме лигата.“ – напиша Пујол.