Францускиот репрезентативец, Адриен Работи се подготвува за заминување од Торино и ги разгледува опциите кои му се понудени.

„Газета Дело Спорт“ открива дека Манчестер Јунајтед и Евертон се подготвени да го купат поранешниот плејмејкер на ПСЖ. Анчелоти во Рабио гледа идеален пртнер за Сигурдсон во редот за врска додека Солскјер верува дека време е да се најде долгорочен наследник на Матиќ.

Рабио беше поврзуван со заминување од Јувентус и во зимскиот преоден рок, но тогаш „Старата Дама“ не сакаше да преговара за продажба.