Адриен Рабио во Јувентус не се изнаигра и се потврди како играч проблематичен карактер.

Французинот сега е на излезна врата кај Јувентус и многу веројатно е да потпише за Њукасл или Евертон.

Според Николо Скира, новинар од Италија кој е добар познавач на состојбите на трансфер пазарот, Рабио има две понуди, Карло Анчелоти го сака во Евертон, Њукасл има желба да го види во своите редови.

Мајката на Рабио, Вероника е воедно и негов агент, таа преговарала со двата клуба од Италија.