Неизвесноста околу заминувањето на Нејмар од ПСЖ  и натаму трае, шпекулациите каде ќе заврши се зголемуваат, последната информација е дека таткото на Бразилецот преговара со Јувентус.

Според „РАИ СПОРТ“  спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи и таткото на Нејмар кој воедно е и негов менаџер ќе се сретнат во Торино.  Засега има потврда дека состанокот ќе биде од информативен карактер, но медиумите во Италија сугерираат дека Јувентус е заинтересиран за Нејмар.

Бразилецот истакна дека сака во Барселона која се мачи да го убеди ШСЖ на договор, засега се е во сверата на шпекулациите.