Агентот на Златан Ибрахимовиќ, Мино Раиола ја потврди најавата на Златан Ибрахимовиќ кој јавно ги нападна „ЕА Спорт“ за најновата ФИФА видео игра.

Напаѓачот на Јувентус обвини за злоупотреба на авторските права користејќи го ликот и делото на Швеѓанецот и најави судска разврска.

„Прашањето е едноставно, како ФИФА и Фифро профотираат на грбот на играчите заедно со ЕА Спорт. Продаваат нешто, право, кое го немаат. Ние нема да го дозволиме ова, Златан не е марионета, за некој да му кажува што да прави. Уште најмалку 300 фудбалери ќе го следат Ибрахимовиќ во спортот со ЕА Спорт. “ – вели Раиола.

Меѓу останатите играчи јавно се приклучи и Герет Бејл од Тотенхем.