Еден од најмоќните но и најконтроверзни фудбалски агенти во светот, Мино Раиола ја објасни одлуката на Ибрахимовиќ да ја прифати понудата од Милан.

„Златан се врати за да се забавува и да го забавува светот. Не можев да дозволам нековата последна етапа од кариерата да му биде во Лос Анџелес. Овие шест месеци ќе бидат како „Прошетката на Кралицата“, долга патета која мораше да биде со цел на Сан Сиро. “ – изјави Раиола.

Менаџерот потври дека Де Лихт е среќен во Јувентус а дека на Погба во моментув му е потребан клуб, баш каков што е Јувентус.

Според медиумите од Италија, „Старата Дама“ ќе тргне по Погба во летниот преоден рок откако Јунајтед одби да преговара за трансфер во зимскиот преоден рок.