Манчестер Јунајтед денеска го дочекува Кристал Палас во натпревар од 15 од Премиер лигата, меч на кој на клупата на домаќините ќе дебитира Ралф Рангник.

Порба и Варан, како и Кавани, Матиќ, Шо и Ван Бисака поради повреди нема да бидат во комбинација за настап, додека неизвесен е и Кристијано Роналдо.

Островските медиумите со различни тврдења по однос на тоа дали Роналдо денеска ќе биде дел од почениот состав на Јунајтед.

Неофицијално Рангник нема да прави многу измени во составот во однос на оној кој истрча против Арсенал, можно е Гринвуд да биде стартер на местото на Роналдо, ако португалецот не е подготвен за 90 минути.