Јунајтед вчера запиша убедлива победа над Њукасл со 4-1, еден од головите е дело на напаѓачот Маркус Рашфорд кој со глава погоди за водство од 3-1.

Голот на Рашфорд потсети на оној на Роналдо со глава и „небесен“ скок, на Англичанецот му беше јасно дека е далеку од ефектот на Португалецот но имаше што да му порача на твитер:

„Не е како  скокот на Роналдо, но работам на тоа “

Рашворд  погоди во 41 минута од средбата.