Како што пишува Diario AS, Реал се обидува да се ослободи од барем еден Диаз, Мариано или Браим, иако во идеален случај би сакал да ги продаде и двајцата.

За Мариано наводно се заинтересирани Бенфика, Еспањол и Леганес, а за Браим е  заинтересиран Хетафе.

Но, проблем е што и двајцата не сакаат да заминат од Реал и се подготвени договорите да си ги преседат на клупата за резерви.