Спектаклот во Мадрид меѓу Реал и Барселона донесе многу тензија во првото полувреме, голови по 45 минути игра нема.

Гризман, Артур и Меси имаа шанси за барселона во првото полувреме, сепак гостите не успеаа да стигнат до предност.

Барселона е лидер во Ла Лига со 55 бода, Реал Мадрид има два помалку на второто место.

Супер дербито е дел од 25 коло во Шпанија.