Остануваат уште 15 дена до рокот кој го добил Реал Мадрид за евентуален ангажман на Поп Погба од Манчестер Јунајтед.

Шпанските медиуми пренесуваат дека „Кралевите“ ќе можат да испраќаат понуди до Јунајтед до 8 август, датум кој го поставил островскиот гигант како последен рок за преговори. Проблемот за Реал е сумата која ја бараат „ѓаволите“, 200 милиони евра.

Зидан и Перез се обидуваат да најдат решение тврдоглавите од Манчестер но засега нема напредок во преговорите.