Давид Алаба ќе мора да го прескокне контролниот натпревар против Милан откако добил позитивен Ковид-19 тест.

Новото засилување на „Кралевите“ требаше да добие поголема минутажа на овој натпревар но ќе мора да биде во карантин.

Поради Ковид-19 Анчелоти во тимот го нема и Карим Бензема.