Како да не беше доволна лиминацијата од „Копа Дел Реј“ од Алкојано, па од Реал Мадрид сега ќе мора да се снаоѓаат и без својот прв тренер.

Зинедин Зидан добил позитивен Ковид-19 тест и ќе мора да биде во изолација најмалки две недели.

Ова значи дека „Кралевите“ во следниот период ќе ги предводи неговиот асистент Даведи Бетони.