ПСЖ е во преговори со „кралевите“ околу евентуалниуот трансфер на Кејлор Навас во Франција а Зидан замената за голманот ја гледа во Милан.

Според шпанските медуми, искусниот Пепе Рејна е прв пик на клубот од Мадрид доколку Навас замине во ПСЖ.

Рејна е втора ракавица во екипата на Милан и лесно може да се случи да ја прифати понудата од Мадрид за повторно да биде дел од Лигата на шампионите.