Реми 1:1 на полувремето меѓу Евертон и Тотенхем, два тима кои се борат за пласман во првите четири и место во Лигата на шампионите.

Мечот подобро го почна тимот на Мурињо кој поведе со голот на Хери Кејн во 27 минута, кој стрелаше со еден атрактивен волеј во 16-те метри.

За Евертон израмни Гулфли Сигурдсон од пенал во 31 минута.