Оле Гунар Солскјер бара долготрајна замена за Пол Погба кој повторно се поврзува со заминување од „Олд Трафрод“.

Според островските медиуми но и според шпански „Ас“, Реал Мадрид се повлекол од идејата да го купи Камавинга од Рен па агентот на репрезентативецот на Франција веќе ги започнал првичните преговори со Манчестер Јунајтед.

Рен очекува од продажбата на Камавинга да заработи најмалку 30 милиони евра веднаш и уште толку во вид на бонуси.