Ренова се подготвува за настапот во Европа лигата, го продолжи договорот со првиот голман на тимот, Хадис Велии ќе биде дел од составот на тетовчани и следната сезона.

Велии е прв голман на Ренова, минатата сезона запиша над 20 настапи, клубот  со ова потврди дека сака да го задржи тимот кој со успех настапуваше минатата сезона во ПМФЛ.

 

Hadis Velii vazhdon bashkpunimin edhe për një vit me skuadrën tonë🔵⚪️💙#FORCARENOVA🔵⚪️

Gepostet von K.F Renova am Dienstag, 7. Juli 2020