Поранешниот фудбалер на Рома, Жозеф Буас, синоќа го загуби својот живот во 21.година, откако доживеја срцев удар. Совршенство почина на 21-годишна возраст синоќа откако доживеа срцев удар.

Камерунецот иако беше дел од Рома практично никогаш не го облече дресот на „Римската волчица“, откако беше испратен на позајмица во Тригорија.

Буас почина синоќа во 21 часот по ненадеен срцев удар, три месеци откако направи трансфер во романски У. Клуж во втората лига на Романија.