Управата на Рома е расположена за преговори со агентот на Педро од Челси за долгогодишен договор, пренесуваат медиумите од Италија.

Според последните најави, Педро е расположен да се проба во Серија А и поради ова понудата од Рома е реална опција.

Мундо Депортива открива дека Педро е во дилема да ја прифати понудата од Италија наспроти опциите од Атлетико Мадрид и Валенсија.